Kötü Rüya Anlatılır Mı?

Rüyalar, bazı durumlarda kişilerin kötü olarak etkilenmelerine neden olabilir. Bu tür rüyalar, ‘kötü rüya’ olarak ifade edilir. Bireyler, gördükleri bu rüyaları bazı durumlarda anlatmalı, bazı durumlardaysa anlatmamalıdır.

Kötü Rüya Hangi Durumlarda Anlatılır?

Kötü rüyalar, genel olarak karşıdaki kişinin durumuna ve yapabileceği yoruma bağlı olarak anlatılır. Eğer rüya yorumu yapacak olan birey; rüya içerisinde bulunan simgeleri psikolojik anlamda olumlu olarak yorumlayacak biriyse, bu durumda kötü rüya anlatılır.

Kötü rüyaların anlatılma kriteri bu şekilde olmakla birlikte, bu durumun önemli ve temel bir nedeni vardır. Görülen rüya sonrasında yapılan yorum bireylerin psikolojik olarak etkilenmesine neden olabilir. Bu etkinin kötü olmaması adına, anlatılacak olan kişinin rüya yorum yapısına dikkat edilir.

Kötü Rüya Hangi Durumlarda Anlatılmaz?

Kötü rüyalar, yorum yapacak olan kişinin olumsuzluğuna bağlı olarak anlatılmaz. Bu durumun nedeni, yorum sonucunda psikolojik olarak kötü sonuçlar beklenir. Bu durum bireyin enerjisine etki eder ve aksaklıklar yaşanmasına neden olur. Bu sebeple genel olarak kötü rüyalar anlatılmaz.

Ücretsiz, gerçek bir şekilde rüyanızı yorumlatmak için: TIKLAYINIZ