Neden Rüya Görüyoruz?

Rüya görme iki türlü olarak ortaya çıkan bir durumdur. İlk olarak; bilinçaltında oluşan durumlara bağlı olarak rüyalar görülebilir. İkinci olarak ise; beynin günlük çalışmasına bağlı olarak çeşitli rüyaların görülmesi mümkündür.

Rüya Görmenin Bilinçaltı Durumu

Bilinçaltı, bazı durumlarda bireylerin çeşitli rüyalar görmesine neden olabilir. Bu durumun ortaya çıkması için, ilk olarak kişinin psikolojik anlamda etkilenmiş olduğu bir konu olması gerekir. Bu etki; mutluluk, üzüntü, korku, gibi çok çeşitli sebeplere dayanabilir. Daha sonra kişinin bu durumu kendi içerisinde bastırması ve atlatmış olarak hissetmesi gözlemlenir. Belirli bir zaman sonra, bilinçaltında bastırılan duruma neden olan duygu ortaya çıkar ve rüyalara yansır ve kişi kendisiyle yüzleşir.

Rüya Görmenin Günlük Nedeni

Bireyler uyku durumuna geçtikleri zaman, beyin içerisinde bir düzen durumu ortaya çıkar. Bu durumda, günlük olarak karşılaşılan durumlardan bazı kesitler, geçmişte olan ancak yakın zamanda bağlantı kurulan anılar yerleştirilirken rüyalara yansır. Bu tür rüyalar genel olarak hatırlanmaz ve bireyler her gün bu durumu yaşayabilir.

Ücretsiz, gerçek bir şekilde rüyanızı yorumlatmak için: TIKLAYINIZ