• Mayıs 3, 2020

Rüya ve Düş Arasındaki Fark Nedir?

Rüya; bedenin uykuya dalma süresi ile uykudan uyanma süresi arasında geçen ve birkaç saniyeye konu olan, bazen imgesel halde yansıyan bir sinema perdesidir.

Rüya bazen geçmişten bazen gelecekten görüntülerin beyne sinyal vermesiyle oluşur. Haberci rüyalar, uyarıcı rüyalar ve bilinçaltı rüyaları, bilinen rüya çeşitleri arasındadır. Saatlerce uyudunuz bir süreçte gördüğün ve hatırladığınız tüm senaryo sadece birkaç saniyeden ibarettir.

Rüyanın görülmesi ve yorumlanması sizlerin günlük yaşamı ile ilintili olabilir. Düş ise olmak istediğiniz hayallerden oluşan imgelerdir. Düş yaşamak istersiniz ve uyuduğunuzda gördüğünüzün gerçek olduğuna kanaat getirisiniz. Düş yarı uyanık rüya gibidir.

Rüyalar Gerçek Mi?

Rüyalar hala günümüzde açıklanamamış olsa da uyku anında ruhun bedeni terk etmesi ve dilediği yere seyahat etmesi olarak algılanır. Bu seyahat geçmişe de, şimdiki zamana da geleceğe de olabilir. Bu nedenle anlamlandıramadığınız birçok rüya gerçekleşecek olması muhtemel rüyalardır. Seyahat sonrası yaşam kordonuyla bedene bağlı ruh geri gelir ve uyanma gerçekleşir. Düş kurduğunuzda bilinciniz açıktır. İstediğinizde hayal eder istediğiniz an çıkarsınız.

Ücretsiz, gerçek bir şekilde rüyanızı yorumlatmak için: TIKLAYINIZ