• Mayıs 3, 2020

Rüyalar Geleceğimize Yön Verir mi?

Çoğu insan gördüğü rüyalardan etkilenir ve rüyasında gördüğü şeyleri gerçek hayatıyla bağdaştırmaya çalışır. Aslına bakıldığında bunun gerçekle hiçbir ilgisi yoktur. İnsanlar uyumadan önce akıllarına getirdikleri, düşündükleri ya da kafalarında kurdukları şeyleri görürler. Yani yaşadıkları şeylerin rüyalarına girme ihtimali daha yüksektir. Çok nadir olarak rüyalarında gördükleri olaylara benzer şeyler yaşarlar.

Rüyada Görülen Şeyler Gerçek Olur Mu?

Rüyada görülen şeylerin gerçek olacağına inanmak tıpkı batıl inançlar gibidir. Rüyanın gelecekten bilgi vermesi gibi bir durum yoktur fakat yaşadığınız olaylarla benzerlik taşıması olasılıklar dahilindedir. Çoğu insan rüya konusunda ikilemde kalır.

Görmüş olduğu güzel rüyaların gerçek olacağına inanırken, kötü rüya gördüğünde ise rüyaya inanmanın doğru olmadığını savunur. Bu insanın taraflı yaklaşımını gösterir. Rüya uyku sırasında ortaya çıkan birkaç saniyelik hadiseler bütünüdür.

Çoğu rüya hatırlanmaz, çoğu rüya ise karmaşalarla doludur. İnsanlar varoluş itibariyle inanma ihtiyacı hissettiğinden, rüyalarda gördüğü şeyleri de yorumlamak ister. Ancak rüyaların gerçek yaşamda olacak olaylarla ilgili bilgi verdiğine dair hiçbir kanıt ve çalışma bulunmamaktadır.

Ücretsiz, gerçek bir şekilde rüyanızı yorumlatmak için: TIKLAYINIZ